Na jakiej platformie założyć sklep internetowy?

Platforma sklepu internetowego

W celu założenia sklepu internetowego konieczne jest posiadanie m.in. odpowiedniego oprogramowania. Obecnie na rynku dostępnych jest sporo najróżniejszych platform do sprzedaży internetowej, dzięki czemu bezproblemowo można znaleźć taką dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Nie brakuje zarówno płatnych, jak i całkowicie darmowych oprogramowań typu open source. Coraz więcej osób decyduje się również na prowadzenie sklepu w modelu SaaS, czyli w oparciu o abonament. Wówczas oprogramowanie, jak i wiele więcej, wliczone jest w jego cenę. Która zatem platforma sklepowa będzie najlepsza?

Platforma sklepów internetowych – na którą się zdecydować?

Każda osoba pragnąca założyć sklep internetowy staje przed dylematem wyboru odpowiedniego oprogramowania. Jest to niezwykle ważne, gdyż od jego wyboru zależeć będzie to, jak długo potrwa i ile będzie kosztować wdrożenie e-sklepu oraz wpłynie na możliwości późniejszego rozbudowywania witryny. Do dyspozycji przedsiębiorca ma platformy dedykowane oraz oprogramowania pudełkowe, które z kolei dzielą się na darmowe, płatne i w formie dzierżawy. Najdroższa opcją jest oprogramowanie dedykowane, które tworzone jest na zamówienie. Zaletą platformy dedykowanej jest to, że jest ona w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Zamawiający ma zatem wpływ na wszystkie elementy i aspekty tworzonego systemu. Oprócz bardzo wysokich kosztów trzeba liczyć się jeszcze z długim oczekiwaniem na oprogramowanie, którego stworzenie od podstaw wymaga sporej ilości czasu. Nie ma też co liczyć na aktualizacje oprogramowania przez producenta, a za wszelkie dodatkowe modyfikacje czy chociażby utrzymanie go to koszty, które przedsiębiorca musi ponieść z własnej kieszeni.

Inną opcją jest zakup gotowego oprogramowania bezpośrednio od dystrybutora. Wystarczy je potem zainstalować i można używać. Niestety nie można w przypadku oprogramowania pudełkowego liczyć na zbyt duże pole do popisu, jeśli chodzi o jego modyfikację. W przypadku oprogramowania o zamkniętej licencji niemożliwe jest nawet wprowadzanie zmian przez klienta. Z kolei oprogramowania wydawane na licencji Open Source można dowolnie modyfikować i rozwijać we własnym zakresie. Dodatkowe wparcie dla oprogramowania jest jednak płatne.

Sklep w modelu SaaS najtańszy i najwygodniejszy

Najbardziej korzystną opcją wydaje się być oprogramowanie w formie dzierżawy, czyli oprogramowanie w modelu SaaS. Jest to najtańszy i najszybszy sposób na otworzenie sklepu internetowego. Nie trzeba martwić się hostingiem ani instalacją oprogramowania czy też integracją sklepu. Ogromną popularnością cieszy się nowoczesna platforma sklepowa Sky-Shop.pl, która umożliwia założenie e-sklepu w przeciągu kilkunastu sekund i to bez konieczności posiadania dużego budżetu. W przypadku podstawowej wersji wystarczy płacić miesięczny abonament w wysokości kilkunastu złotych, aby z podstawowej wersji e-sklepu lub zdecydować się na bardziej rozbudowany pakiet zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Użytkownik może dodatkowo liczyć na bezpłatne aktywizacje wciąż udoskonalanego oprogramowania, wsparcie techniczne, kreator szablonów, integracje z ogromną ilością hurtowni i na wiele dodatkowych funkcjonalności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz